Beskidzkie Centrum Czystości APEKS Sp. J
ul. Browarna 42, 34-300 Żywiec woj. śląskie
tel.:(33) 861 06 70, e-mail:biuro@apeks-zywiec.pl, NIP:5472099043
menu Lesny lesny logo
Kosiarki
Traktorki ogrodowe
Piły spalinowe
Kosy spalinowe
Odśnieżarki
Wertykulatory
Roboty koszące
Nożyce do żywopłotu
Podkategorie
stiga, john deere, makita
SPRZĘT OGRODNICZO-LEŚNY
Karcher
PROFESJONALNE

Kosiarki spalinowe i elektryczne

Kosiarka to podstawowe narzędzie do regulacji trawnika. Wśród dostępnych modeli są urządzenia zasilane spalinowo oraz elektrycznie. Przy wyborze konkretnego modelu należy rozważyć szereg parametrów.

Kosiarki elektryczne

Kosiarki elektryczne są zazwyczaj zwrotne i lekkie. Przy wyborze takiego urządzenia, poza mocą jego silnika, warto zwrócić uwagę na szerokość koszenia. Im większa, tym szybciej trawnik zostanie skoszony: jest to szczególnie ważne, jeśli kupujesz kosiarkę do pracy w dużym ogrodzie lub do koszenia trawników w przestrzeni publicznej.

Natomiast węższe kosiarki znajdą zastosowanie w niewielkich ogrodach, gdzie liczy się zwinność i kompaktowe wymiary urządzenia. Zaletą wszystkich kosiarek elektrycznych jest również cichsza praca, która nie zakłóci w dużym stopniu wypoczynku w ogrodzie innym domownikom oraz sąsiadom.

Warto pamiętać jednak o tym, że konieczność zasilania sieciowego nie sprawdzi się przy bardzo rozległych trawnikach. Kabel będzie ograniczał zasięg i wymagał dodatkowej uwagi podczas pracy.

Kosiarki spalinowe

Kosiarka spalinowa będzie odpowiednim wyborem do koszenia większych powierzchni. Dzięki zasilaniu silnikiem kabel nie ogranicza zasięgu, jednak silnik spalinowy do pracy wymaga paliwa. Kosiarka spalinowa jest zatem zdecydowanie mniej przyjaznym środowisku urządzeniem niż jej elektryczny odpowiednik. Przy wyborze odpowiedniego modelu spalinowego należy zwrócić uwagę na moc silnika. Im większa powierzchnia koszenia, tym korzystniej zdecydować się na mocniejszą kosiarkę. Zagwarantuje to lepszą wydajność urządzenia i mniejszą awaryjność.

Kosiarka spalinowa o większej mocy sprawdzi się lepiej przy koszeniu wyższych i mokrych traw niż elektryczna. Wiele modeli wyposażonych jest w napęd, który rekompensuje dużą masę kosiarki, pozwalając na łatwiejsze manewry. Warto zainteresować się dodatkowymi funkcjami, w które wyposażone są droższe modele. Bieg wsteczny może się przydać przy koszeniu wysokiej trawy, a funkcja mulczowania będzie rozdrabniała i na bieżąco rozrzucała skoszoną trawę.

Kosiarka elektryczna Stiga Collector 34 E

Nasza najmniejsza kosiarka elektryczna - Collector 34 E to model, który świetnie sprawdzi się w przydomowym ogrodzie lub na działce. Solidna obudowa z polipropylenu, pojemny kosz, do którego zbierana jest skoszona trawa i nieduże rozmiary sprawiają, że koszenie trawy jest łatwe i nie wymaga dużego wkładu siły. Ergonomicznie umiszczenie uchwytu gwarantuje maksymalną wygodę pracy. Dzięki kosiarce Collector 34 E Twój trawnik będzie zawsze prezentował się doskonale.
Kosiarka elektryczna Stiga Collector 34 E

Kosiarka elektryczna Stiga Collector 40 E

Wygodna kosiarka Stiga, która pozwoli profesjonalnie zadbać o trawnik mniejszych rozmiarów. Stiga Collector 40 E została wyposażona w silnik elektryczny o mocy 1400 W. Szerokośc koszenia to 40 cm, regulacja koszenia w zakresie od 25 do 65 mm.  Kosiarka nadaje się do koszenia powierzchni do 500 m². Kosz zbiorczy na trawę ma pojemność 40 litrów. Koła w modelu Collector 40 E zostały wyposażone w łożyska ślizgowe. Szkielet został wykonany z polipropylenu, dzięki czemu kosiarka jest lekka – waży tylko 8,7 kg, co pozwala na łatwą manipulację.
Kosiarka elektryczna Stiga Collector 40 E

Kosiarka elektryczna Combi 36 E

Trzyfunkcyjna kosiarka elektryczna o mocy 1400W i szerokości koszenia 34cm. 35-litrowy plastikowy kosz i koła na łożyskach ślizgowych. Unikalny zintegrowany przedni grzebień, który zapobiega przypadkowemu skalpowaniu trawnika a także poprawia przepływ powietrza pozwalając na osiągnięcie perfekcyjnych rezultatów w koszeniu i zbieraniu trawy.

Kosiarka elektryczna Combi 36 E

Kosiarka ręczna Stiga SCM 440 FS

Lekka kosiarka ręczna Stiga to idealne rozwiązanie do małych trawników. Ekologiczna i cicha. Już kilka ruchów wystarczy aby skosić trawnik. Model SCM 440 FS to prostota użycia, a zarazem funkcjonalność stworzona w oparciu o najlepsze technologie. Kosiarka ręczna Stiga SCM 440 FS kosi trawnik na szerokość 43 cm. Wysokość koszenia regulowana bezstopniowo w zakresie od 2,5 - do 7,6 cm. Wybierz tradycję w nowoczesnym designie.
Kosiarka ręczna Stiga SCM 440 FS

Kosiarka akumulatorowa Oleo-Mac G38P Li-Lon

Akumulatorowa kosiarka do trawy Oleo-Mac idealnie nadaje się do użytku w niewielkich, nowoczesnych ogrodach ze względu na prostą obsługę oraz czystą i cichą pracę.
Akumulator i ładowarkę kupuję się oddzielnie.
Kosiarka akumulatorowa Oleo-Mac G38P Li-Lon

Kosiarka spalinowa Oleo-Mac G 44 PK

Urządzenia dla użytkowników prywatnych pracujących na większych obszarach (nawet do 1400 mkw w modelu 53 cm), lecz zwracających również uwagę na koszty eksploatacyjne.
Kosiarka spalinowa Oleo-Mac G 44 PK

Kosiarka elektryczna Stiga Combi 40 E

Kosiarka o mocy 1600W i szerokości koszenia 38cm. Model z systemem mielącym dającym możliwość mulczowania trawy. Specjalnie zaprojektowane podwozie w celu polepszenia cyrkulacji powietrza wokół noża i zmaksymalizowania wydajności i jakości koszenia. Unikalny zintegrowany przedni grzebień, który zapobiega przypadkowemu skalpowaniu trawnika a także poprawia przepływ powietrza pozwalając na osiągnięcie perfekcyjnych rezultatów w koszeniu i zbieraniu trawy.

Kosiarka elektryczna Stiga Combi 40 E

Kosiarka elektryczna Oleo-Mac G 48 PE

Dzięki wyjątkowej prostocie eksploatacji oraz optymalnej pojemności, modele te są idealne do pielęgnacji prywatnych obszarów o średniej powierzchni.
Kosiarka elektryczna Oleo-Mac G 48 PE

Kosiarka spalinowa Stiga Collector 43

Kosiarka z górnozaworowym, czterosuwowym silnikiem Stiga OHV 100. Szerokość koszenia to 41cm. Collectory to prosta w obsłudze linia kosiarek dwufunkcyjnych: możemy kosić trawę do kosza lub z użyciem wyrzutu tylnego. Regulacja wysokości koszenia w zakresie 27-80mm za pomocą czterech lewarów przy każdym z kół.

Kosiarka spalinowa Stiga Collector 43

Kosiarka spalinowa Stiga Collector 46 S

Trzyfunkcyjna kosiarka wyposażona w górnozaworowy, czterosuwowy silnik Stiga RS 100 OHV. Szerokość koszenia to 44cm. Collectory to prosta w obsłudze linia kosiarek dwufunkcyjnych: możemy kosić trawę do kosza lub z użyciem wyrzutu tylnego. Regulacja wysokości koszenia w zakresie 27-80mm za pomocą czterech lewarów przy każdym z kół.

Kosiarka spalinowa Stiga Collector 46 S
john deeree karcher makita john deere stiga